Pozycjonowanie stron — krótki wstęp do SEO

Pozycjonowanie strony internetowej, czyli SEO to jedna z najlepszych strategii marketingu cyfrowego pozwalająca na osiągnięcie widoczności i rozgłosu w wyszukiwarkach. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych skupia się na zwiększeniu ich widoczności w wyszukiwarce Google. Im wyżej w SERP znajduje się dana witryna, tym więcej potencjalnych klientów ją odwiedzi.

Pozycjonowanie strony internetowej — na czym polega?

Pozycjonowanie stron www ma na celu zwiększenie widoczności strony. Zatem skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to takie, które wygeneruje ruch poprzez umieszczenie w witrynie odpowiednich treści. Ważne w tym przypadku jest dostosowanie strony pod kątem najważniejszych słów kluczowych. Zarówno Google, jak i wszystkie wyszukiwarki mają algorytmy, za pomocą których mierzą, w jakim stopniu trafne są treści znajdujące się w witrynie. To, a także wiele innych czynników ma wielki wpływ na widoczność strony internetowej.

Od czego zacząć pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli zależy Ci na dobrej widoczności Twojej strony i chcesz, aby wyświetlała się ona wysoko w wynikach wyszukiwania, musisz zapoznać się z podstawowymi zasadami SEO. Na pozycję strony wpływa wiele czynników, stąd też pozycjonowanie strony www nie jest wcale takim prostym zadaniem. Dlatego jeśli rozważasz rozpoczęcie kampanii SEO dla swojego biznesu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy agencji, które zajmują się pozycjonowaniem strony internetowej, zajmą się analizą strony konkurencji, a także będą wiedzieć, od jakiej konkretnej strony zabrać się do działania.

Podsumowując, skuteczne pozycjonowanie Twojej strony nie jest zadaniem prostym, jeśli zdecydujesz się działać w pojedynkę. Aby zobaczyć dobre efekty pozycjonowania stron, należy mieć duże doświadczenie i wiedzę. Co ma wpływ na wysokie pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania? Poniżej zrobiliśmy zestawienie.

Doświadczenie użytkownika

Tzw. User experience jest jednym z najbardziej cenionych przez Google czynników, jeśli chodzi o ustalanie pozycji w wynikach wyszukiwania. Skuteczne pozycjonowanie strony www powinno zatem zadbać o zwiększenie i zoptymalizowanie czynników takich, jak: struktura strony, responsywność na urządzeniach mobilnych, przejrzystość menu, elegancki i estetyczny design, dobre rozmieszczenie obrazów i tekstu, a także osiągnięcie odpowiedniej prędkości ładowania. Szybkość ładowania jest czynnikiem decydującym o pozycjonowaniu stron www i doświadczeniu użytkownika. Czynniki wpływające na szybkość ładowania, a także sposoby przyspieszenia strony internetowej, mogą się różnić w zależności od tego, czy jest to sklep internetowy, blog czy też strona marki.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące optymalizacji strony internetowej, skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą witrynę.

Sprawdź skuteczność pozycjonowania!

Co ma wpływ na SEO?

Wyróżnia się dwie grupy czynników, przez które optymalizacja strony może być skuteczna.

SEO tzw. on-page (na stronie)

Pozycjonowanie na stronie polega na kształtowaniu samej witryny i podejmowaniu działań pozycjonujących w jej obrębie. Proces pozycjonowania strony internetowej składa się w tym przypadku np. z doboru odpowiednich słów kluczowych. Badanie słów kluczowych jest podstawowym czynnikiem optymalizacji treści w ramach strategii SEO. Za pomocą słów kluczowych analizowany jest ruch w wyszukiwarkach, dlatego wiedząc, jakie słowa są najczęściej używane przez użytkowników, można zwiększyć liczbę odwiedzających naszej strony. W pozycjonowaniu stron liczą się także tytuły i nagłówki treści znajdujących się na stronie, a także meta opisy i meta tagi. Kompleksowe pozycjonowanie stron skupia się także na linkowaniu wewnętrznym — linki wewnętrzne to linki prowadzące z jednej strony na drugą w tej samej domenie. Linki tego typu stosowane są zazwyczaj na stronach, gdzie dostęp do treści może być utrudniony ze względu na duży rozmiar tekstu. Poprawia to użyteczność witryny i wpływa na pozytywne doświadczenia użytkownika.

Co ważne, na Twojej stronie powinny znajdować się jakościowe treści. Skuteczna optymalizacja strony internetowej stawia na treści, które są łatwe do czytania, a przy tym interesujące i oryginalne. Niedopuszczalne jest plagiatowanie — działania tego rodzaju są surowo karane przez wyszukiwarki.

Działania SEO poza stroną, czyli SEO off-page

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielne pozycjonowanie strony internetowej, czy też skorzystasz z pomocy wykwalifikowanej agencji, aby SEO było skuteczne, należy także uwzględnić tzw. działania Off Page. Tego rodzaju działanie uwzględnia, między innymi, strategię budowania i pozyskiwania linków zewnętrznych. Tzw. Linkbuilding to technika polegająca na tworzeniu linków zewnętrznych do domeny w celu wygenerowania autorytetu strony, a tym samym poprawy organicznego pozycjonowania w wyszukiwarkach. Ważne jest także pozycjonowanie w sieciach społecznościowych, co ma duży wpływ na internetowy wizerunek danej marki. Obecność w sieciach społecznościowych zapewni Ci większą widoczność i ruch na stronie. Zastanawiasz się, ile kosztuje pozycjonowanie stron? Szukasz agencji zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych? Skorzystaj z naszego dużego doświadczenia i wiedzy i skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, stworzymy od postaw skuteczną kampanię SEO, zrobimy audyt Twojej strony i analizę konkurencji! Sprawdź ofertę na pozycjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *