Dekada Konin z dumą otwarta

Konin może pochwalić się kolejnym, imponującym obiektem handlowym. 27 października 2023 roku uroczyście otwarto Dekadę Konin – Zintegrowane Centrum Komunikacyjno-Handlowe, będące owocem współpracy renomowanej spółki Dekada z PKP.

Elegancki, jednopoziomowy budynek z bezpośrednimi wejściami do sklepów z przestronnego parkingu dysponuje 5500 mkw. luksusowej powierzchni handlowej. Goście mogą cieszyć się zakupami w około 20 sklepach prestiżowych polskich i zagranicznych marek, takich jak Biedronka, RTV Euro AGD, Rossmann, Empik czy Vision Express. Ponadto, już w sierpniu tego roku, zaprezentowano nowoczesny dworzec kolejowy, który spełnia najwyższe standardy jakości obsługi pasażerów.

Otwarcie Dekady Konin stanowiło dla naszej firmy moment pełen dumy i satysfakcji. Uważaliśmy to za zaszczyt móc przyczynić się do rozwoju Konina, tworząc miejsce, które stanowi harmonijną kombinację wygody zakupów i nowoczesnego dworca kolejowego. Dekada SA zawsze kierowała się wizją ożywienia serc miast przez tworzenie nowoczesnych centrów handlowych. W naszym dorobku mamy już 12 takich inwestycji, które przyciągają społeczność lokalną swoją wyjątkową atmosferą. Byliśmy przekonani, że Dekada Konin dołączy do grona naszych sukcesówwyznał Aleksander Walczak, prezes Dekada SA.

Dekada Konin stanowiła kolejny krok w ekspansji Dekady, będąc jednocześnie piątym zintegrowanym centrum w jej portfolio. To centrum wyróżniało się tym, że było pierwszym, w którym funkcjonował dworzec kolejowy. Wcześniejsze projekty, takie jak te w Myślenicach czy Brodnicy, łączyły część handlową z dworcami autobusowymi.

„Cieszymy się, że mogliśmy wreszcie otworzyć drzwi Dekady dla mieszkańców Konina i okolic. Była to inwestycja wyczekiwana i z niecierpliwością oczekiwana przez lokalną społeczność. Byliśmy pewni, że stanie się ona miejscem spotkań, zakupów i relaksu dla mieszkańców oraz podróżnych”podkreślił Jacek Przybyłek, dyrektor Centrum Dekada Konin.

Obiekt, położony w samym sercu miasta, przy malowniczej ul. Kolejowej, zachwyca nie tylko swoją lokalizacją, ale i architekturą. O realizację projektu Dekada Konin dbały spółki Dekada SA i Xcity Investment Sp. z o.o. współpracując z firmą Budrem oraz pracowniami JSK Architekci i Unicorn Architecture.

DEKADA, jako doświadczony inwestor i deweloper, przez lata budowała swoją renomę w branży nieruchomości komercyjnych. Jej portfolio wzbogaciło się o trzynaście prestiżowych obiektów, które pod szyldem Dekada zdobyły uznanie w wielu miastach Polski. W planach są także kolejne inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *