Informacje o Koninie i okolicach

Na stronie znajdziesz:

Konin to miasto położone w centralnej Polsce, nad rzeką Wartą, w województwie wielkopolskim. Mieszka tu około 72 tysiące ludzi. Miasto ma strategiczne położenie, stanowiąc ważny węzeł komunikacyjny. Przez Konin przebiega autostrada A2 oraz dwie drogi krajowe – DK25 i DK92 – łączące północ z południem oraz wschód z zachodem kraju. Linia kolejowa nr 3, będąca częścią europejskiej trasy E20 (Berlin – Moskwa), również przechodzi przez miasto. Na obrzeżach Konina zaczyna się śródlądowa droga wodna na Warcie, o długości ponad 400 km. W pobliżu miasta znajdują się trzy międzynarodowe porty lotnicze: Port Lotniczy Poznań-Ławica (117 km), Port Lotniczy im. Władysława Reymonta Łódź (121 km) oraz Port Lotniczy im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (121 km).

Dzięki swojemu doskonałemu położeniu na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych, Konin od wieków był miastem tranzytowym. Jednocześnie, miasto jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym.

Bulwar Nadwarciański w Koninie

Zlokalizowany przy brzegu rzeki Warty, to urokliwe miejsce, które warto odwiedzić podczas podróży szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Ten przepiękny deptak o długości nieco mniejszej niż kilometr, oferuje tarasy widokowe, dwie sceny amfiteatralne, przystań pasażerską, marinę rzeczną, ścieżki spacerowe, łąkę rekreacyjną z oczkiem wodnym oraz dwie drewniane kładki. Bulwar Nadwarciański to idealne miejsce zarówno na relaksujący wypoczynek, jak i aktywne spędzanie czasu wolnego. Zachwycający krajobraz i malownicza sceneria zachęcają do rodzinnych spacerów i wycieczek. Z Bulwaru blisko do Parku im. Fryderyka Chopina oraz do urokliwej konińskiej Starówki, gdzie miłośnicy zabytków mogą zobaczyć liczne historyczne atrakcje miasta.

Przegląd kilku firm z Konina:

Administracja państwowa i samorządowa

Urząd Miejski w Koninie

Urząd Miejski w Koninie to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą załatwić wiele różnych spraw. Budynek urzędu znajduje się na placu Wolności

Czytaj więcej »