Jak przebiega pomoc frankowiczom?

Coraz więcej kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty frankowe, chce dochodzić swoich praw i odzyskać część swoich środków, jakie zostały pobrane przez nieuczciwe banki.

Coraz więcej kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty frankowe, chce dochodzić swoich praw i odzyskać część swoich środków, jakie zostały pobrane przez nieuczciwe banki. Zgodnie z decyzją TSUE, instytucje bankowe są zobowiązane do zwrotu swoim klientom wszystkich dodatkowych opłat, natomiast kredytobiorcy muszą zwrócić bankom jedynie kapitał. Jak przebiega pomoc frankowiczom, aby unieważnienie kredytu lub ugoda z instytucją bankową mogły przebiec jak najkorzystniej i najszybciej? Dowiedz się więcej już teraz. 

Unieważnienie kredytu bankowego czy ugoda z bankiem? 

Frankowicze mogą dochodzić swoich praw, korzystając z jednej z dwóch form rozwiązań. Do wyboru mają ugodę z bankiem, z którym podpisali umowę o kredyt we franku szwajcarskim albo unieważnienie kredytu frankowego przez sąd. Którą opcję najlepiej wybrać?

Jak podkreślają prawnicy, którzy oferują pomoc frankowiczom w Częstochowie, najlepszym rozwiązaniem jest ugoda z bankiem i trzeba przyznać, że dzisiaj większość instytucji bankowych chętnie zgadza się na taką opcję. Wynika to z regulacji prawnych, a nieprawidłowości w umowach kredytowych są łatwe do udowodnienia i niepodważalne, oczywiście z korzyścią dla kredytobiorców. Droga sądowa jest sposobem na odzyskanie środków dopiero wtedy, kiedy bank nie chce iść na ugodę. 

Sprawa frankowa — wsparcie prawne 

Jak przebiega sprawa frankowa w Częstochowie przy wsparciu doświadczonych prawników? Przede wszystkim specjaliści analizują zapisy w umowie o kredyt frankowy, jaką kredytobiorca podpisał z instytucją bankową. Najczęściej w takim dokumencie znajduje się nie jeden nieprawidłowy, niezgodny z prawem zapis, ale kilka, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę z korzyścią dla frankowicza. 

Jeśli po analizie wskazane zostaną wszystkie błędy, prawnik proponuje swojemu klientowi najlepszą drogę rozwiązania problemu i służy wsparciem na każdym etapie postępowania aż do wygranej. 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *